Tillbaka till katalog

Andy Warhol Skriet - The Scream efter Munch

Klubbat för:

Osåld

Utropspris

8 000 SEK

Beskrivning

ANDY WARHOL / EDVARD MUNCH, efter, "The Scream" (orange), litografi, numrerad 53/1500, bildmått ca 89 x 63 cm

Certifikat från Sunday B. Morning medföljer.

Efter Edvard Munchs mest kända målning Skriet.

Konditionsrapport

Auktionsnummer:

710671

Datum:

2019-12-10